Wyjazd językowy – przygoda i nauka

Wszyscy wiemy, że kompetencje językowe to niezbędny element w edukacji każdego z nas. Nasze dzieci już od najmłodszych lat uczęszczają na zajęcia nauki języka obcego. Dodatkowo każde dziecko ma w szkole obowiązkowe zajecia z języka angielskiego czy niemieckiego. Czy jednak taka nauka języka wystarczy, by dziecko posługiwało się językiem obcym na bardzo wysokim poziomie? Jak wiadomo najwięcej kompetencji językowych nasze dziecko nabywa w najmłodszym wieku, warto więc zadbać o to, by uczęszczało ono na zajęcia na najwyższym poziomie.

Uczyć się najefektywniej

Najbardziej efektywną formą nauki języka obcego są zajęcia z native speakerami oraz żywy kontakt z językiem w kraju jego użytkowania, dlatego też niezwykle kuszącą opcją są wyjazdy językowe dzieci mogą wziąć w nich udział, bez względu na swój wiek. Centrum językowe oferuje bowiem wyjazdy językowe zarówno dla najmłodszych (szkoła podstawowa), jak i młodzieży, a także studentów. Zajęcia prowadzone są w ekskluzywnysz szkołach z internatem – boarding schools i prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego, co gwarantuje najlepsze wyniki w nauce. Każdy dzień podzielony jest na tradycyjne godziny zajęć języka, a także część warsztatowo-rekreacyjną w trakcie której dzieci mogą jeździć konno, grać w hokeja na trawie, golfa, tenisa, uprawiać sporty wodne, czy rozwijać swoje kompetencje aktorskie, malarskie czy projektowe. Dodatkowo na dzieci czekają liczne wycieczki krajoznawcze, które pozwalają zapoznać się bliżej z klimatem Wielkiej Brytanii.

Bogata oferta zajęć

Na dzieci czekają zindywidualizowane pakiety zajęć. Począwszy od tradycyjnych kursów językowych (Active English/Classic English; Academic English; Focus English), poprzez kursy tematyczne (Young Bussiness Leaders, International Study Preparation; Arsenal Soccer School) aż po testy kompetencji językowych. Szeroka oferta sprawia, że każde dziecko z pewnością wybierze taką formę nauki języka, która najbardziej mu odpowiada. Uczniowie mogą wybrać bardziej tradycyjne formy nauki języka lub też skupić się na dziedzinie, która najbardziej ich ciekawi.

Widoczne rezultaty

Wyjazd językowy to niezapomniana przygoda dla naszego dziecka, które w czasie wyjazdu nie tylko uczy się języka, ale także zapoznaje się z kulturą danego kraju, a także ma możliwość rozpoczęcia międzynarodowych znajomości. Nauka języka za granicą to niewątpliwie doskonała inwestycja w przysłość naszego dziecka. Taki wyjazd uczy je samodzielności i radzenia sobie w całkiem nowym środowisku.