Urządzanie pokoju dla dziecka z Gres floor

Urządzenie idealnego miejsca dla naszego niemowlaka czy dziecka to nie lada wyzwanie. Pod uwagę musimy bowiem wziąć wiele czynników. Oprócz bezsprzecznych walorów estetycznych pokój dla naszego dziecka powinien wyróżniać się także bezpieczeństwem, tak abyśmy mogli spokojnie zostawić w nim nasze dziecko na dłuższy czas. O czym szczególnie powinniśmy pamiętać?

Pokój dla niemowlaka

Aranżacja pokoju dla maluszka to bardzo duże wyzwanie. Może ona być także stresująca, zwłaszcza dla osób dla których pojawienie się maleństwa jest nowością. Kreując w odpowiedni sposób miejsce dla niego dbamy zazwyczaj o to, by było to miejsce przytulne, pełne ciepła ale także funkcjonalne i bezpieczne. Otoczenie w którym będzie przebywało nasze maleństwo powinno być dla niego jak najbezpieczniejsze. Warto zadbać o zaokrąglone krawędzie mebli, które będą minimalizowały ewentualne zderzenia z brzegiem mebla. Urządzając przestrzeń dla dziecka powinniśmy także wczuć się w postać dziecka i pomyśleć o tym, co może je interesować. Z pewnością wszelkie kolorowe elementy będą przyciągały uwagę, dlatego musimy zadbać o to, by dziecko ich nie ściągało, nie brało do buzi czy po prostu się nimi nie bawiło. Jednym z ważniejszych elementów jest dobór łóżeczka dla dziecka. To w nim bowiem dziecko będzie spędzało większą część swego początkowego życia. Do łóżeczka musimy dobrać także dobrej jakości materac, który zapewni mu pełen komfort snu i wypoczynku. Oprócz łóżka pomyślmy też o przewijaku, który ułatwi nam zmianę pieluszek i będzie bardzo komfortowym rozwiązaniem. W przypadku nieco większych dzieci pomyślmy o paskach zabezpieczających, które uchronią meble przed upadkiem, a także ochraniaczach, które sprawią, że nie będziemy już zamykać szafek z wielkim hukiem.

Pokój przedszkolaka i ucznia

W pokoju dla nieco większego dziecka istotna będzie już personalizacja tej przestrzeni. O ile młodsze dziecko może jeszcze nie mieć swoich preferencji, o tyle to starsze z pewnością milej spędzi czas w pokoju dostosowanym do jego hobby. Urządzając pokój postawmy więc na jasne – białe lub beżowe tło, który dobrze będzie współgrało z dodatkami w kolorze niebieskim, różowym, żółtym czy zielonym. Te jasne barwy z pewnością wpłyną na dobry nastrój naszego dziecka. Starsze dziecko będzie także chętne do zabaw dlatego istotny jest dobór dobrej jakości podłogi, na przykład płytek. Wśród nich mamy do wyboru płytki podłogowe Poznań, płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, takich producentów jak Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Gres Floor, Atlas Concorde. Jeżeli płytki do nas nie przemawiają możemy także zdecydować się na panele w jasnym odcieniu. Zawsze też na podłodze możemy położyć zabawny, kolorowy dywan, który będzie jednocześnie spełniał rolę maty edukacyjnej. Gdy nasze dziecko trafi już do szkoły musimy przemeblować pokój i zadbać o odpowiednie miejsce do relaksu, odpoczynku i nauki. W pokoju musimy znaleźć miejsce na biurko i półkę z książkami, tak aby dziecko czuło, jak ważna jest edukacja. Z całą pewnością jasne kolory i ciekawe wzory mogą sprawić, że nauka będzie kojarzyła się dziecku jedynie pozytywnie i będzie dla niego także ciekawą przygodą.