Torby ze sklepu internetowego – ponadczasowość a trendy

modne torebkiModa zmienia się jak w kalejdoskopie i każdego sezonu na naszych sklepowych półkach pojawiają się kolejne kolekcje i propozycje projektantów, dlatego też czasami może być nam szczególnie trudno znaleźć coś, co będzie nam szczególnie pasować czy odpowiadać. W zeszłym sezonie królowała czerwień, bordo, czerń, ciemny brąz oraz biel, a dodatki – w szczególności zaś torebki, noszone były w rękach, dopasowywane były na zasadzie kontrastu i wykonane były z miękkich tkanin, zamszu, skóry oraz ich dowolnych mieszanek. Ze względu na to, że czasami poddawanie się modowym trendom w praktyce może okazać się wyjątkowo nieekonomiczne, bo kupiona dzisiaj torebka za pół roku będzie już do wymiany, warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, co ponadczasowe i nieprzemijalne.

 

Odnalezienie kobiety, która nie posiada w swoim domu przynajmniej jednej torebki może się w praktyce okazać niezwykle trudne i skomplikowane, przede wszystkim dlatego, że żadna kobieta nie rozstaje się ze swoją ulubioną torebką i w swoich prywatnych kolekcjach każda posiada nie jedną, a przynajmniej kilka różnych modeli i fasonów, dostosowanych do określonych stylizacji i okazji. Czy można jednak powiedzieć, że coś jest modne lub niemodne? Projektanci co sezon proponują kolejne kolory, formaty i fasony, a także odmienne materiały. Przeglądając jakikolwiek oferujący torby sklep internetowy można bardzo dokładnie zauważyć, jakie są obecnie tendencje, jakie pojawiają się zmiany i po jakie fasony panie sięgają najchętniej i najczęściej. Co więc wyraźnie widać we współczesnych modelach?

Stonowane barwy ziemi zestawione z odcieniami zieleni, brązów, złamanej bieli oraz – nieco dla kontrastu – kolorów jaskrawych czy wręcz neonowych – nasycone pomarańcze, fluorescencyjne błękity oraz żółcie, momentami zestawione ze sobą. Pomimo tego, nie odchodzi się od tego, co klasyczne i uniwersalne – od wielu lat numerem jeden jest niezawodna czerń, która sprawdza się w każdej sytuacji i może być przełamywana na wszelkie możliwe sposoby. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie klasykę i elegancję, ale nie chcą wyglądać, jakby zatrzymały się w czasie, jest zachowywanie całkowitej równowagi w obrębie swojej szafy – prosta czarna sukienka może być z doskonałym rezultatem zestawiana ze wszystkim tym, co obecnie jest na topie. Nietypowa biżuteria, torebki w intensywnych kolorach czy oryginalne buty, mogą stanowić świetną zabawę z motywami i barwami, dając w rezultacie stylizację modnej elegancji.

Odwiedzając oferujący torby sklep internetowy można zwrócić uwagę na to, że klasyka i uniwersalność nigdy nie wychodzą z mody – cały czas największą popularnością cieszą się torby ze skóry naturalnej, które są niemal na takim samym poziomie, co czerń – skórzana torba sprawdza się świetnie w każdej sytuacji i w zależności od charakteru stroju może być elegancka albo bardziej „na luzie”, zawsze więc będzie dodatkiem pożądanym w kobiecych szafach. Co ciekawe, witryna podejmuje tematy z zakresu szeroko pojętej mody, dzięki czemu trafia do różnych odbiorców. Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są torebki nawiązujące do motywów ludowych, przede wszystkim dlatego, że w dobie globalizacji coraz chętniej sięgamy do swoich własnych korzeni i manifestujemy swoją tożsamość. Dodatkowo jednak wszelkiego typu naszyte elementy stanowią ciekawe urozmaicenie przełamujące monotonię i klasyczność, przesądzając jednocześnie o ich oryginalnym stylu. W praktyce bardzo dobrze sprawdzają się torby wykonane z dżinsu z naszytymi grubą nicią ptaszkami, serduszkami, zawijasami, motywami roślinnymi, przez co wyglądają jak małe dzieła sztuki robione ręcznie z niezwykłą pasją i pieczołowitością. Etno styl może być więc dowolnie zestawiany ze standardowymi ubraniami, dając ciekawy efekt łączący w spójną całość coś, co teraźniejsze z czymś, co przeszłe.torby vintage

Materiały, z których powstają torebki są oczywiście za każdym razem dopasowywane także do konkretnej pory roku, dlatego też wiosną i latem królują lekkie jak piórko i przewiewne tworzywa – len czy bawełna, natomiast zimą zamsz oraz...filc, który awansował na wartościowe tworzywo, doskonale sprawdzające się w trudnych warunkach atmosferycznych. Ich optyczny „ciężar” doskonale sprawdza się w zestawieniach z płaszczami i kurtkami, dlatego też zimą mogą się najlepiej prezentować. Także w tych przypadkach przewijają się motywy ludowe – matrioszki, wycinanki łowickie oraz charakterystyczne kształty – podkówki, kuferki czy listonoszki. Współcześnie wybór jest więc przeogromny i każdy może wybrać coś dla siebie. Warto bawić się modą i czerpać z niej pełnymi garściami, mając jednak gdzieś w zanadrzu kilka mniej charakterystycznych akcesoriów, ubrań, butów czy torebek, które będą klasyczne, stonowane i maksymalnie uniwersalne.