Projekt małej przestrzeni

aranżacja sypialniWspółcześnie każdy pragnie mieć mieszkanie urządzone w taki sposób, by oddawało indywidualizm i charakter jego właściciela. Wiele osób samodzielnie porywa się na jego urządzanie chociaż końcowe efekty zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z profesjonalnych usług świadczonych przez pracownie projektowania wnętrz. Warto zainwestować w tego rodzaju usługi, ponieważ efekty pracy będą nam towarzyszyć przez długie lata. A odpowiednio zaprojektowane wnętrze to nie tylko estetyka, ale również wysoki komfort mieszkania. Najważniejsze bowiem jest to, aby czuć się w maksymalnie jak najlepiej we własnym mieszkaniu.

Architekt wnętrz to osoba, która z pasja zajmuje się dekorowaniem, urządzaniem od podstaw i wykańczaniem wnętrz. W ofercie świadczonych przez niego usług znaleźć można najczęściej kompleksowy projekt wnętrza, który obejmuje zaprojektowanie podłóg, ścian, sufitów, dobór mebli i akcesoriów, oświetlenie, nadzór na budowie, inwentaryzacje pomieszczeń, zaprojektowanie poszczególnych mebli i dodatków. Ponadto, bardzo często podstawowym punktem w każdej ofercie jest projektowanie pojedynczych pomieszczeń – pokoju, kuchni czy łazienki. Projekt małej architektury to z kolei projektowanie tarasu, balkonu, ogrodzenia, elewacji itp. Standardowo, każdy architekt wnętrz świadczy usługi związane z nadzorowaniem budowy oraz jednorazowymi konsultacjami i poradami. Oczywiście cena w każdym przypadku zależy od ilości spotkań, wielkości pomieszczeń i liczbie oraz rodzaju wykonanych prac. Warto jednak zainwestować w profesjonalną pomoc.

wnętrzeOsoba, jaką jest architekt wnętrz ma za zadanie uczynienie przestrzeni bardziej komfortowa i funkcjonalną. Wszystko to musi współgrać z indywidualnymi upodobaniami i gustem klientów. Warto skorzystaj z tak profesjonalnych usług, jeśli jest się właścicielem małego mieszkanka. Taka przestrzeń niezwykle trudno jest samodzielnie zaprojektować w taki sposób, by była funkcjonalna, oryginalna, ale jednocześnie nie przesadzona. Szczególnie, jeśli nie ma się wielkiego talentu do dekorowania wnętrz. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest samodzielne, oczywiście przy pomocy specjalisty, zaprojektowanie mebli. Meble na wymiar dają bowiem więcej możliwości. Sprawiają, że można praktycznie wykorzystać każda, nawet trudno dostępna przestrzeń. Takie meble mogą piąć się pod sam sufit jednocześnie zajmując bardzo mało miejsca na podłodze. Architekt wnętrz powinien tryskać oryginalnymi pomysłami na funkcjonalne zaprojektowanie malej przestrzeni. Można na przykład stworzyć składany stolik w kuchni, szafkę typu cargo, schować pralkę w przedpokoju itp. istnieje wiele interesujących pomysłów, które sprawia, że mieszkanie nic nie straci na swojej funkcjonalności, a wiele zyska pod kątem estetycznym. Warto poprosić architekta wnętrz, aby podpowiedział, jakie materiały na wykonanie mebli będą łatwe w utrzymaniu odpowiedniego poziomu czystości. Jeśli ma się malutkie M, to bardzo ważną rolę odgrywa w tym przypadku prawidłowe oświetlenie. Jeśli zostanie odpowiednio zamontowane, to optycznie może powiększyć wnętrza. Podobnie działa zawieszenie luster. Powinny one być możliwie jak największe i pozbawione bogato zdobionych ram. Oczywiście nie można przesadzić z ich ilością, jednak takie lustro w każdym pomieszczeniu sprawi, że będą się one wydawać nam większymi niż są w rzeczywistości. Wiedza na temat projektowania małych przestrzeni, jaka powinien posiadać każdy architekt wnętrz, jest niezwykle przydatna podczas urządzania łazienki kuchni w ciasnym mieszkaniu. Są to bowiem pomieszczenia, które powinny wykazywać się maksymalnie jak największą funkcjonalność. Jednocześnie ciężko jest w nich zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego. Koniecznie trzeba zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej.

Można także zdecydować się na sanitariaty, które maja mniejsze niż standardowe rozmiary. Duże, gładkie lustro bez ramy oraz właściwe oświetlenie optycznie powiększy każdą ciasną łazienkę, a szafka pod umywalka będzie praktycznym schowkiem na kosmetyki lub środki chemiczne. Pralkę można przenieść do kuchni lub korytarza, jeśli istnieje taka możliwość. Należy przy tym jednak pamiętać, aby w odpowiedni sposób ją zakamuflować. W ten sposób nie będzie rzucała się w oczy i szpeciła wnętrza. Bądź co bądź, pralka w przedpokoju może wyglądać co najmniej dziwnie, jednak czasami jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. Decydując się na współprace z architektem wnętrz warto poprosić go o to, by towarzyszył nam podczas wszystkich zakupów. W ten sposób staną się one łatwiejsze, a wszystkie zakupione akcesoria i elementy wykończeniowe – odpowiednie.